پیامک های تبلیغاتی با موضوع برنده شدن

تاریخ : 1393/11/04 09:27

این روزها پیامک های تبلیغاتی زیادی با موضوع برنده شدن در قرعه کشی برای مشترکان ارسال می شود که هدف آنها کلاهبرداری است و در برخی از این اس ام اس ها نام شرکت های بزرگ، شبکه های تلویزیونی، وزارت خانه ها، برندهای معتبر بازار و حتی نهادهای نظارتی دیده می شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام نگرانی از افزایش روز افزون این اس ام اس های جعلی و کلاهبردارانه، اظهار کرد: مراقب پیامک های سودجویانه ای که با مضمون قرعه کشی خوش حسابی به مشترکان ارسال شده اند باشید.
محمد رضا نقی زاد افزود: این پیامک ها با اهداف سودجویانه و فرصت طلبانه ارسال شده و کلاهبرداری محض است. برخی از مشترکان موبایل اس ام اس هایی با مضمونی چون «مشترک گرامی شما برنده جایزه نقدی شده اید» دریافت می کنند که هیچ گونه ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارد.
وی ادامه داد: سایت رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات www.ict.gov.ir است در برخی از این پیامک ها سایت هایی با نام های دیگر به عنوان سایت وزارت خانه معرفی می شوند.
فرنقی زاد تاکید کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مشترکان تلفن همراه اعلام می کند که تحت تاثیر چنین پیامک هایی هیچ گونه اقدامی صورت نداده و به هیچ وجه شماره حساب بانکی یا رمز کارت های اعتباری خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.
موارد مشابه این چنینی طی ماه های اخیر افزایش یافته است و سودجویان با استفاده از بی اطلاعی مردم و درزهای امنیتی برخی بانک های داخلی نسبت به برداشت وجه از حساب آنها اقدام و دست به کلاهبرداری می زنند.
مواردی چون رمز اول و دوم (اینترنتی) کارت های اعتباری، کد CVV2، رمز سامانه کنترل حساب تلفن همراه، رمز کارت سوخت، کلمه عبور حساب سرپرست خانواده در سامانه واریز رایانه و اطلاعات مشابه به عنوان اطلاعات امنیتی، هویتی و حیاتی شما شناخته می شود که نباید در اختیار افراد ناشناس یا کسانی که خود را کارمند سازمان های ذیصلاح معرفی می کنند، قرار دهید زیرا این امر ممکن است باعث سرقت، اخاذی، کلاهبردی یا افشای اطلاعات شخصی شود.

پر بیننده ترین ها

پس از مدتها انتظار

پس از تاییدیه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات عنوان نمود:

« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است. »
<#comment> <#comment> <#comment>